Połączenia kredytowe

Połączenia kredytowe

Wydaje się, że jedyną rzeczą, która nigdy się nie zmienia, jest fakt, że wszystko zawsze robi. To z pewnością dotyczy połączeń fuzji kredytowych. Większe instytucje starają się uzyskać udział w rynku, mniejsze związki kredytowe są nabywane i wprowadzane do rodziny. Zwykle fuzja jest korzystna dla obu stron. Tak było w przypadku PenFed (Pentagon Federal Credit Union). Przejęli siedzibę Federalnej Unii Kredytowej Korpusu Inwestycyjnego w Fort Worth, instytucję o wartości 42 milionów dolarów.

Creditunionmergersoaktreeforms 01 01

Połączenie doprowadziło firmę PenFed do większego udziału w rynku w obszarze Fort Worth, ważnym rynku strategicznym. Federalna Unia Kredytowa AAFES o wartości 92 milionów dolarów również konsolidowała się z PenFed. Połączenie rozszerzyło uniwersytet kredytowy o 6,500 nowych członków i otworzyło potencjalne pole członkostwa 35 000 pracowników Armii Stanów Zjednoczonych i Służby Wymian Lotniczej. Pole członkostwa reprezentuje każde państwo i terytorium Stanów Zjednoczonych. Scenariusz ten tworzy doskonałe miejsce dla wielkiego połączenia.

Dlaczego fuzje?

Nie wszystkie związki kredytowe są podekscytowane perspektywą połączenia. W raporcie z badań filenejskich stwierdzono, że niektóre mniejsze związki kredytowe od czasu do czasu okazują się przeciwstawne połączeniu, gdy podmiot jest podniesiony. Powód? Prosty. Połączenie może być często postrzegane jako negatywny zestaw okoliczności, a nie pozytywny ruch. Częstokroć fuzje pojawiają się tylko wtedy, gdy osiągnięto punkt nachylenia; Albo CEO wychodzi na emeryturę, albo związek kredytowy może doświadczać trudnych czasów finansowych, lub może po prostu być w najlepszym interesie dla członków ogółem. Na przykład spójrz na listę 10 związków kredytowych, które zaakceptowały transakcję połączenia w zeszłym roku:

4,6 miliona dolarów z tytułu opieki zdrowotnej United Federal Credit Union, Baltimore, MD

9 milionów dolarów Federalnej Unii Kredytowej Tri-Point w Pittsburghu

1,3 mln USD Pracownicy Kolmar New York Federalna Unia Kredytowa, Port Jervis, NY

42,9 miliona dolarów Kent Credit Union, Kent, OH

2,4 miliona dolarów N.E.A.R.M.C. Pracownicy Federalnej Unii Kredytowej, Anniston, AL

3,2 miliona dolarów Parkridge Credit Union w Chattanooga w stanie Tennessee

704 403 pracowników komunalnych Compton Federal Credit Union, Compton, CA

$ 1,2 miliona Quemado Federal Credit Union, Quemado, TX

355 330 dolarów Skonsolidowany Związek Kredytów Bezpieczeństwa Publicznego, Macon, GA

3,4 miliona dolarów Federalna Unia Kredytowa Północno-Zachodniego Baptystów, Seattle, WA

To tylko próbkowanie połączeń fuzji kredytowych zgłoszonych przez NCUA pod koniec trzeciego kwartału 2015 roku. W sumie było 66 połączeń fuzji kredytowych. Dziesięć znajdujących się na powyższej liście musiało posunąć się do rozwiązania.

Dlaczego większe fuzje będą się pojawiać

To, co ujawniało w związku z dużymi fuzjami w 2015 r., Było zgoda NCUA na łączną liczbę 178 połączeń, w porównaniu z nieznacznie wyższą liczbą w roku poprzednim (2014 r.), Łącznie z 193 r. Źródła wskazują, że takie połączenia mają się zwiększyć w 2016 r.

Wraz z tym wzrostem pojawią się duże fuzje spółdzielcze, takie jak między 100 mln dolarów United Health Services Credit Union w Spokane w Waszyngtonie i 709 mln dolarów Credit Union w dolinie Spokane. Albo połączenia pomiędzy 120 milionów dolarów Wspólnoty Kredytowej w La Crosse, Wisconsin z 727 milionów dolarów Verve Credit Union w Oshkosh. Ponadto nie zapomnij o 182 milionów Premier Credit Union w Palatine w stanie Illinois. Łączyły się z 678 milionów dolarów Union of Credit Union w Gurnee. Bardziej strategiczne fuzje pomiędzy większymi podmiotami zdarzą się, gdy zaczną rozpoznać, że mogą konkurować lepiej niż siebie. Ekonomia skali może być potężna, gdy dwie duże organizacje spotykają się w celu utworzenia znacznie większej połączonej jednostki.